Blog Detay

Milliyet Gazetesinde Yayınlanan Haberimiz: ''Ankara’da Balık Restoranları Fiyatlarda Direniyor''

Milliyet Gazetesinde Yayınlanan Haberimiz: ''Ankara’da Balık Restoranları Fiyatlarda Direniyor''

Balık sezonunun açılmasından bir süre sonra sahillerde yaşanan balık azlığı, Ankara’da da maliyetleri artırdı. Kentin balık restoranları, balık fiyatlarının artışını müşterilerine yansıtmamak için direniyor.

Ankara’da faaliyet gösteren balık restoranları esnafı, kendin denize kıyısının olmamasının dezavantaj gibi düşünülmesinin yanlış olduğunu belirterek, fiziki konumu nedeniyle tüm sulara ortak bir mesafede olmasından dolayı, Başkent’in taze balık merkezi olduğunu belirttiler. Sağlıklı yaşam için balık ile beslenmenin önemini vurgulayan işletmeciler, balık azlığı nedeniyle alış fiyatlarının artmasına rağmen bunu müşteriye yansıtmamak için direndiklerini ifade ettiler.

 

“KENTTE BALIK YEME KÜLTÜRÜ YAYGINLAŞIYOR”

Başkent’te faaliyet gösteren Adem Doruk Alabalık Tesisleri Yöneticilerinden Fatih Doruk, yeni sezonda beklenilen balık bolluğunun yaşanmadığını belirterek, yine de balık severler için fiyatlarda direnmeye çalıştıklarını ifade etti. Doruk, ‘’Ankara’da yaşayanlar balık tüketiminde oldukça hassas. Denize kıyısı olmayan bir memlekette yaşadığımız için haliyle vatandaşlar balığın tazeliği konusunda şüpheye düşüyor. Oysa ki Ankara, tüm denizlere eşit mesafedeki merkezi konumu ile en taze balıkların da Başkent’i. Zengin besin değerleriyle de en faydalı yiyeceklerin başında geliyor. İşletmemizde bu yaygınlaşan balık yeme kültürünün devamı için, fiyatları yükseltmemek ve taze balığı uygun fiyatla müşterilerimize sunmak adına yoğun çaba harcıyoruz.’’ dedi.