Hakkımızda

Hakkımızda

Eşsiz lezzetlerin doğa ile buluşmasının hikayesi...

 

Hikayemiz 2002 yılında Ankara Karşıyaka’da başladı. Uzun bir süredir var olan tarlamıza üç tane alabalık havuzu yaptırdık. Kendi havuzumuzda özenle yetiştirdiğimiz canlı alabalıkları vatandaşlarımıza sunuyorduk. Zaman geçtikçe alabalıklarımıza olan rağbet artmaya ve canlı alabalık almak için sıraya giren vatandaşlarımız uzun kuyruklar oluşturmaya başladı.

Tüm balıkların satıldığı ve ailecek yorgunluk çaylarımızı yudumladığımız bir akşam, tanımadığımız yaşlı bir teyze yanımıza çıkageldi. Bahçemizde çay ikram ettiğimiz teyze ile sohbet ettik. Yıllar önce eşini kaybeden teyze, her sene İstanbul’dan eşinin mezarını ziyaret etmek için Ankara’ya geliyormuş. İlerleyen sohbet sırasında teyze bize ‘’Yetiştirdiğiniz bu balıkları neden satmıyorsunuz?’’ diye sordu. Biz ise balık pişirmekten çok fazla anlamadığımızı, balıkları yetiştirip sattığımızı söyledik. Bu kez teyze bize ‘’Balığı pişirip satarsanız hem daha çok kazanırsınız hem de kendinize bir meslek edinmiş olursunuz’’ tavsiyesini verdi.

Biz kendi aramızda bu konuşmayı sürdürürken balık almak için yanımıza gelen müşterilerden biri balıkları pişirip pişirmediğimizi sordu. Yaşlı teyze müşterilere bizden daha önce cevap vererek ‘’Evet pişiriyoruz, siz buyurun oturun’’ dedikten sonra bize dönerek kendisinin balık pişirmede usta olduğunu ve tüpe, tavaya, yağa ve mısır ununa ihtiyacı olduğunu söyledi. İhtiyaç duyduğu malzemeleri getirdikten sonra muhteşem bir balık pişiren teyze, taze yeşilliklerden yaptığı salata ile balığı servis etti.

İşte o gün sadece bir masa ile başlayan Adem Doruk Alabalık Lokantası bugün onlarca personel istihdam eden, Ankara’nın üç farklı noktasında yaklaşık her gün yaklaşık 1000 kişiye hizmet veren, alabalığın en taze ve lezzetlisi sunan, et yemek isteyenlere de hitap eden, kahvaltı yapmak isteyen müşterilerin ise ilk sırada tercih ettiği bir tesise dönüştü…

 

Sizleri de bu hikayede yerinizi almaya davet ediyoruz...

Kurumsal Sayfalar